Zawody
  • X F-Class, Bartoszyce 16.06.2012

  • XXXIV Ogólnopolskie zawody F-Class

  • Długodystansowe Mistrzostwa Polski F-Class 2018

  • XXXI Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • XXX Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2017, Skarżysko 09-11 czerwiec

  • XXVII Ogólnopolskie Zawody F-Class 08-09.04.2017 Skarżysko

  • XXVI Ogólnopolskie Zawody F-Class 22.10.2016 Skarżysko

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2016, Skarżysko 10-12 czerwiec

  • XXIV Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 9-10.04.2016

  • XXIII Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 24.10.2015

  • XXII Ogólnopolskie Zawody F-Class , Bartoszyce 19 wrzesień 2015

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2015, Bartoszyce 12-13 czerwiec

  • XX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 11.04.2015

  • XIX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 25.10.2014

  • XVIII F-Class 2014, Bartoszyce 20 wrzesień

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2014, Bartoszyce 13-14 czerwiec

  • XVI Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 12.04.2014

  • XV Ogólnopolskie Zawody F-Class,Skarżysko, 26.10.2013

  • XIV F-Class , Bartoszyce 14.09.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2013, Bartoszyce 14-15 czerwiec

  • XII F-class Skarżysko 13.04.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2012, Bartoszyce 14-15.09.2012

  • VI Benchrest Open, Kraków 08.06.2012

  • IX F-Class, Bartoszyce 14.04.2012

  • VIII F-Class, Bartoszyce 17.09.2011

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2011, Bartoszyce 10-11.06.2011

  • V Benchrest Open, Kraków 28.05.2011

  • VI F-Class, Bartoszyce 09.04.2011

  • Mistrzostwa Europy F-Class, Bisley 5-7 Listopada 2010

  • V F-Class, Bartoszyce 18.09.2010

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2010, Bartoszyce 11-12.06.2010

  • IV Benchrest Open, Kraków 29.05.2010

  • III F-Class, Bartoszyce 10.04.2010

  • II F-Class Bartoszyce 17.10.2009

  • I F-Class Bartoszyce 29.08.2009

  • III Benchrest Open Kraków 30.05.2009

  • II Benchrest Open Kraków 1.06.2008

  • I Benchrest Open Kraków 02.09.2007


  • Wyniki 15 ocenianych strzałów, w nawiasach ilość centralnych dziesiątek (X).
    Dodatkowo podano skupienie całej grupy wyrażone w minutach kątowych (MOA).


    Dystans 300 metrów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Michał "sanders" Harenża   150 (8X)  0.590  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x52   Scenar 139   tarcza 
    2.   Rafał Walczowski   149 (10X)  0.526  NC Rado 6BR   Weaver T36   Sierra   tarcza 
    3.   Marek Muszyński   148 (6X)  0.647  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua   tarcza 
    4.   Karol Janczewski   148 (6X)  0.659  Janczar MK II   S&B 12-50x56   Sierra, berger   tarcza 
    5.   Janusz Michałowski   148 (6X)  0.716  Sauer 200S 6,5x55 SE   Nightforce 8-32NF   6,5x55SE Sierra   tarcza 
    6.   Pawel Paszkiewicz   148 (3X)  0.682  NC Rado , 6,5x47 Lapua   NF 8-32x56   Scenar   tarcza 
    7.   Krystian Janczewski   147 (3X)  0.768  Janczewski F-Open   March 8-80x56   Berger Hybrid 180   tarcza 
    8.   Józef Wilmowski   147 (3X)  0.785  Karl Gustaff 6,5x55   Delta   Lapua   tarcza 
    9.   Benjaminas Vilpisauskas   146 (2X)  0.881  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma   tarcza 
    10.   Łukasz Łaptaś   141 (5X)  1.225  Keppeler 6mm BR   Nightforce 8-32x56   Lapua Scenar   tarcza 
    11.   Igor Stefanowski   141 (3X)  0.636  NC RADO 6,5X47   MARCH 12-80   SCENAR 139    
    12.   Saulius Paknys   141 (2X)  1.328  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma    
    13.   Anita Janczewska   141 (1X)  0.728  JANCZAR MK II 6,5x47 LAPUA   S&B PM II 12,5-50x56   berger    
    14.   Sylwiusz Bajraszewski   139 (2X)  1.431  Savage 12 F Class   March 8 - 80 x 56   Lapua    
    15.   Wlodzimierz Smyk   139    1.278  NC RADO 6,5X55   SiB   scenar    
    16.   Paweł Konecki   136    1.197  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    17.   Arkadiusz Pietruszka   124    1.881  SHR-970 kal 30-06   IOR 4-14X50   SIERRA    
    Dystans 500 jardów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Michał "sanders" Harenża   150 (9X)  0.546  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x52   Scenar 139   tarcza 
    2.   Karol Janczewski   146 (6X)  0.783  Janczar MK II   S&B 12-50x56   Sierra, berger   tarcza 
    3.   Benjaminas Vilpisauskas   146 (1X)  0.924  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma   tarcza 
    4.   Igor Stefanowski   145 (6X)  0.569  NC RADO 6,5X47   MARCH 12-80   SCENAR 139   tarcza 
    5.   Rafał Walczowski   144 (5X)  0.549  NC Rado 6BR   Weaver T36   Sierra   tarcza 
    6.   Pawel Paszkiewicz   144 (1X)  0.867  NC Rado , 6,5x47 Lapua   NF 8-32x56   Scenar   tarcza 
    7.   Marek Muszyński   142 (5X)  0.783  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua   tarcza 
    8.   Saulius Paknys   141 (3X)  1.413  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma   tarcza 
    9.   Krystian Janczewski   139 (2X)  1.261  Janczewski F-Open   March 8-80x56   Berger Hybrid 180   tarcza 
    10.   Anita Janczewska   139    0.699  JANCZAR MK II 6,5x47 LAPUA   S&B PM II 12,5-50x56   berger   tarcza 
    11.   Józef Wilmowski   138 (3X)  1.364  Karl Gustaff 6,5x55   Delta   Lapua    
    12.   Sylwiusz Bajraszewski   137 (2X)  1.038  Savage 12 F Class   March 8 - 80 x 56   Lapua    
    13.   Janusz Michałowski   137 (2X)  1.684  Sauer 200S 6,5x55 SE   Nightforce 8-32NF   6,5x55SE Sierra    
    14.   Wlodzimierz Smyk   137 (1X)  1.142  NC RADO 6,5X55   SiB   scenar    
    15.   Łukasz Łaptaś   131       Keppeler 6mm BR   Nightforce 8-32x56   Lapua Scenar    
    16.   Paweł Konecki   130 (3X)  1.692  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    17.   Arkadiusz Pietruszka   127    2.637  SHR-970 kal 30-06   IOR 4-14X50   SIERRA    
    Dystans 600 metrów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Pawel Paszkiewicz   149 (5X)  0.444  NC Rado , 6,5x47 Lapua   NF 8-32x56   Scenar   tarcza 
    2.   Michał "sanders" Harenża   147 (4X)  0.593  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x52   Scenar 139   tarcza 
    3.   Igor Stefanowski   145 (2X)  0.908  NC RADO 6,5X47   MARCH 12-80   SCENAR 139   tarcza 
    4.   Wlodzimierz Smyk   142 (5X)  1.172  NC RADO 6,5X55   SiB   scenar   tarcza 
    5.   Janusz Michałowski   142 (4X)  0.937  Sauer 200S 6,5x55 SE   Nightforce 8-32NF   6,5x55SE Sierra   tarcza 
    6.   Rafał Walczowski   141 (3X)  0.681  NC Rado 6BR   Weaver T36   Sierra   tarcza 
    7.   Benjaminas Vilpisauskas   141 (1X)  1.094  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma   tarcza 
    8.   Anita Janczewska   137 (2X)  0.828  JANCZAR MK II 6,5x47 LAPUA   S&B PM II 12,5-50x56   berger   tarcza 
    9.   Marek Muszyński   137 (2X)  1.137  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua   tarcza 
    10.   Karol Janczewski   136    0.627  Janczar MK II   S&B 12-50x56   Sierra, berger   tarcza 
    11.   Paweł Konecki   127 (2X)  1.939  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    12.   Józef Wilmowski   124 (1X)  1.527  Karl Gustaff 6,5x55   Delta   Lapua    
    13.   Krystian Janczewski   124    1.604  Janczewski F-Open   March 8-80x56   Berger Hybrid 180    
    14.   Sylwiusz Bajraszewski   122    1.203  Savage 12 F Class   March 8 - 80 x 56   Lapua    
    15.   Arkadiusz Pietruszka   114    0.987  SHR-970 kal 30-06   IOR 4-14X50   SIERRA    
    16.   Saulius Paknys   111    0.882  Prechtl GS 04; cal. 6mm Norma BR   IOR 9-36x56   norma    
    17.   Łukasz Łaptaś   106       Keppeler 6mm BR   Nightforce 8-32x56   Lapua Scenar    
    Klasyfikacja łączna w klasie open
     Miejsce  Zawodnik 300 metrów 500 jardów 600 metrów RAZEM

    1.  Michał "sanders" Harenża  150(8X) 150(9X) 147(4X) 447(21X)
    2.  Pawel Paszkiewicz  148(3X) 144(1X) 149(5X) 441(9X)
    3.  Rafał Walczowski  149(10X) 144(5X) 141(3X) 434(18X)
    4.  Benjaminas Vilpisauskas  146(2X) 146(1X) 141(1X) 433(4X)
    5.  Igor Stefanowski  141(3X) 145(6X) 145(2X) 431(11X)
    6.  Karol Janczewski  148(6X) 146(6X) 136  430(12X)
    7.  Marek Muszyński  148(6X) 142(5X) 137(2X) 427(13X)
    8.  Janusz Michałowski  148(6X) 137(2X) 142(4X) 427(12X)
    9.  Wlodzimierz Smyk  139  137(1X) 142(5X) 418(6X)
    10.  Anita Janczewska  141(1X) 139  137(2X) 417(3X)
    11.  Krystian Janczewski  147(3X) 139(2X) 124  410(5X)
    12.  Józef Wilmowski  147(3X) 138(3X) 124(1X) 409(7X)
    13.  Sylwiusz Bajraszewski  139(2X) 137(2X) 122  398(4X)
    14.  Paweł Konecki  136  130(3X) 127(2X) 393(5X)
    15.  Saulius Paknys  141(2X) 141(3X) 111  393(5X)
    16.  Łukasz Łaptaś  141(5X) 131  106  378(5X)
    17.  Arkadiusz Pietruszka  124  127  114  365 
    Dystans 300 metrów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Wlodzimierz Smyk   150 (3X)  0.747  AI308   SiB   sako   tarcza 
    2.   Jacek Basiński   146 (4X)  1.182  Walter 308   Zeis   lapua308   tarcza 
    3.   Jerzy Kuzak   144 (4X)  1.079  CZ750 308Win   SB   Lapua   tarcza 
    4.   Sylwiusz Bajraszewski   143 (3X)  1.320  Savage 12 F/TR   S&B 12 - 50 x56   lapua   tarcza 
    5.   Marcin Majchrzak   141 (3X)  1.079  Savage 12 F/TR 308 win   S&B PM II 12-50x56   168 SMK   tarcza 
    6.   Marek Papros   141 (1X)  1.251  SAVAGE 12F/TR   IOR 16X42   scenar 155   tarcza 
    7.   Antoni Kulesza   140 (4X)  1.114  308WIN   NIGHTFORCE 8-32   LAPUA   tarcza 
    8.   Michał Jaroszyński-Wolfram   138 (2X)  1.010  Tikka T3   Horus   Hornady   tarcza 
    9.   Adam Śmigielski   136 (2X)  1.606  TRG 22, 308W   Nikon   Scenar   tarcza 
    10.   Piotr Niewiadomski   135    1.423  Savage 12 F/TR   Nightforce   Lapua   tarcza 
    11.   Saulius Paknys   134    0.735  308 win   Nightforce 5,5x22-56   lapua scenar 167gr    
    12.   Marek Żochowski   134    1.893  Savage FTR   SB 5-25   Lapua    
    13.   Jarosław Snoch   133 (1X)  1.836  howa 1500 308win   Bushnell 6500   hornady a-max    
    14.   Jerzy Dziokan   133    1.562  Howa 223   Delta 24x56   223    
    15.   Zenon Łaski   131 (2X)  1.962  Blaser 308 Win   shmidt&bender 5-25x56   scenar    
    16.   Józef Giedź   131 (1X)  1.379  Savage 223 rem   DOT 4.5-30x50   hornady    
    17.   Sławomir Czuber   128 (3X)  1.320  Savage F/TR   Weawer T36   Lapua 167gr    
    18.   Henryk Rogocki   128 (1X)  1.721  Sevage 12 308w   Delta 4,5x30   Lapua155 scenar    
    19.   Marek Rutkowski   126 (2X)  1.264  Howa 1500 223 Remington   24/50   Fiocchi FMJ    
    20.   Piotr Kurowski   126    1.480  SAKO TRG-22 308 Win    Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g    
    21.   Jerzy Krywult   0       NC RADO .308win   NF 8-32x56   scenar 155    
    Dystans 500 jardów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Jerzy Krywult   147 (3X)  0.796  NC RADO .308win   NF 8-32x56   scenar 155   tarcza 
    2.   Józef Giedź   143 (2X)  1.225  Savage 223 rem   DOT 4.5-30x50   hornady   tarcza 
    3.   Marek Papros   141 (1X)  1.239  SAVAGE 12F/TR   IOR 16X42   scenar 155   tarcza 
    4.   Jacek Basiński   137 (3X)  1.323  Walter 308   Zeis   lapua308   tarcza 
    5.   Wlodzimierz Smyk   137 (2X)  1.224  AI308   SiB   sako   tarcza 
    6.   Sławomir Czuber   137    1.178  Savage F/TR   Weawer T36   Lapua 167gr   tarcza 
    7.   Jerzy Dziokan   137    1.400  Howa 223   Delta 24x56   223   tarcza 
    8.   Adam Śmigielski   137    1.438  TRG 22, 308W   Nikon   Scenar   tarcza 
    9.   Michał Jaroszyński-Wolfram   134 (1X)  1.185  Tikka T3   Horus   Hornady   tarcza 
    10.   Piotr Niewiadomski   134 (1X)  1.606  Savage 12 F/TR   Nightforce   Lapua   tarcza 
    11.   Piotr Kurowski   134    0.949  SAKO TRG-22 308 Win    Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g    
    12.   Saulius Paknys   132    0.727  308 win   Nightforce 5,5x22-56   lapua scenar 167gr    
    13.   Henryk Rogocki   132    1.972  Sevage 12 308w   Delta 4,5x30   Lapua155 scenar    
    14.   Marcin Majchrzak   130    1.262  Savage 12 F/TR 308 win   S&B PM II 12-50x56   168 SMK    
    15.   Sylwiusz Bajraszewski   129 (1X)  2.003  Savage 12 F/TR   S&B 12 - 50 x56   lapua    
    16.   Jerzy Kuzak   127    1.697  CZ750 308Win   SB   Lapua    
    17.   Marek Żochowski   127    2.110  Savage FTR   SB 5-25   Lapua    
    18.   Jarosław Snoch   125    2.018  howa 1500 308win   Bushnell 6500   hornady a-max    
    19.   Antoni Kulesza   124    2.652  308WIN   NIGHTFORCE 8-32   LAPUA    
    20.   Zenon Łaski   123    2.393  Blaser 308 Win   shmidt&bender 5-25x56   scenar    
    21.   Marek Rutkowski   103       Howa 1500 223 Remington   24/50   Fiocchi FMJ    
    Dystans 600 metrów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Jerzy Krywult   147 (7X)  0.792  NC RADO .308win   NF 8-32x56   scenar 155   tarcza 
    2.   Józef Giedź   140 (2X)  1.176  Savage 223 rem   DOT 4.5-30x50   hornady   tarcza 
    3.   Wlodzimierz Smyk   140 (1X)  0.832  AI308   SiB   sako   tarcza 
    4.   Saulius Paknys   140 (1X)  1.370  308 win   Nightforce 5,5x22-56   lapua scenar 167gr   tarcza 
    5.   Piotr Niewiadomski   138 (1X)  1.393  Savage 12 F/TR   Nightforce   Lapua   tarcza 
    6.   Henryk Rogocki   136 (1X)  1.439  Sevage 12 308w   Delta 4,5x30   Lapua155 scenar   tarcza 
    7.   Marek Papros   133 (2X)  1.135  SAVAGE 12F/TR   IOR 16X42   scenar 155   tarcza 
    8.   Michał Jaroszyński-Wolfram   133    1.158  Tikka T3   Horus   Hornady   tarcza 
    9.   Marcin Majchrzak   132    0.987  Savage 12 F/TR 308 win   S&B PM II 12-50x56   168 SMK   tarcza 
    10.   Piotr Kurowski   130 (1X)  1.227  SAKO TRG-22 308 Win    Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g   tarcza 
    11.   Sylwiusz Bajraszewski   130 (1X)  1.462  Savage 12 F/TR   S&B 12 - 50 x56   lapua    
    12.   Zenon Łaski   130    2.173  Blaser 308 Win   shmidt&bender 5-25x56   scenar    
    13.   Marek Żochowski   125    1.531  Savage FTR   SB 5-25   Lapua    
    14.   Jerzy Dziokan   120    2.506  Howa 223   Delta 24x56   223    
    15.   Jerzy Kuzak   111    1.938  CZ750 308Win   SB   Lapua    
    16.   Jarosław Snoch   103    1.703  howa 1500 308win   Bushnell 6500   hornady a-max    
    17.   Sławomir Czuber   86       Savage F/TR   Weawer T36   Lapua 167gr    
    18.   Jacek Basiński   35       Walter 308   Zeis   lapua308    
    19.   Adam Śmigielski   33       TRG 22, 308W   Nikon   Scenar    
    20.   Antoni Kulesza   6       308WIN   NIGHTFORCE 8-32   LAPUA    
    21.   Marek Rutkowski   0                    
    Klasyfikacja łączna w klasie F/TR
     Miejsce  Zawodnik 300 metrów 500 jardów 600 metrów RAZEM

    1.  Wlodzimierz Smyk  150(3X) 137(2X) 140(1X) 427(6X)
    2.  Marek Papros  141(1X) 141(1X) 133(2X) 415(4X)
    3.  Józef Giedź  131(1X) 143(2X) 140(2X) 414(5X)
    4.  Piotr Niewiadomski  135  134(1X) 138(1X) 407(2X)
    5.  Saulius Paknys  134  132  140(1X) 406(1X)
    6.  Michał Jaroszyński-Wolfram  138(2X) 134(1X) 133  405(3X)
    7.  Marcin Majchrzak  141(3X) 130  132  403(3X)
    8.  Sylwiusz Bajraszewski  143(3X) 129(1X) 130(1X) 402(5X)
    9.  Henryk Rogocki  128(1X) 132  136(1X) 396(2X)
    10.  Piotr Kurowski  126  134  130(1X) 390(1X)
    11.  Jerzy Dziokan  133  137  120  390 
    12.  Marek Żochowski  134  127  125  386 
    13.  Zenon Łaski  131(2X) 123  130  384(2X)
    14.  Jerzy Kuzak  144(4X) 127  111  382(4X)
    15.  Jarosław Snoch  133(1X) 125  103  361(1X)
    16.  Sławomir Czuber  128(3X) 137  86  351(3X)
    17.  Jacek Basiński  146(4X) 137(3X) 35  318(7X)
    18.  Adam Śmigielski  136(2X) 137  33  306(2X)
    19.  Jerzy Krywult  0  147(3X) 147(7X) 294(10X)
    20.  Antoni Kulesza  140(4X) 124  6  270(4X)
    21.  Marek Rutkowski  126(2X) 103  0  229(2X)
    NAJLEPSZA GRUPA (skupienie 15 strzałów):

    Pawel Paszkiewicz 0.444 MOA



    Komisja Sędziowska:

    Sędzia Główny, Przewodniczący Kom.Klasyfikacyjnej - s.kl.P Józef Wilmowski
    Kierownik Biura obliczeń - s.kl.I Jerzy Cieśla
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Michał Jaroszyński - Wolfram
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Krystian Janczewski
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Leszek Naworski
    Sędzia Strzelań - s.kl.III Karol Janczewski
    Obsługa Tarczowni - s.kl.III Jan Bodnar
    Zabepieczenie medyczne - lek.med Jacek Basiński

    do góry