Zawody
  • IX F-Class, Bartoszyce 14.04.2012

  • XXXIV Ogólnopolskie zawody F-Class

  • Długodystansowe Mistrzostwa Polski F-Class 2018

  • XXXI Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • XXX Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2017, Skarżysko 09-11 czerwiec

  • XXVII Ogólnopolskie Zawody F-Class 08-09.04.2017 Skarżysko

  • XXVI Ogólnopolskie Zawody F-Class 22.10.2016 Skarżysko

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2016, Skarżysko 10-12 czerwiec

  • XXIV Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 9-10.04.2016

  • XXIII Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 24.10.2015

  • XXII Ogólnopolskie Zawody F-Class , Bartoszyce 19 wrzesień 2015

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2015, Bartoszyce 12-13 czerwiec

  • XX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 11.04.2015

  • XIX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 25.10.2014

  • XVIII F-Class 2014, Bartoszyce 20 wrzesień

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2014, Bartoszyce 13-14 czerwiec

  • XVI Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 12.04.2014

  • XV Ogólnopolskie Zawody F-Class,Skarżysko, 26.10.2013

  • XIV F-Class , Bartoszyce 14.09.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2013, Bartoszyce 14-15 czerwiec

  • XII F-class Skarżysko 13.04.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2012, Bartoszyce 14-15.09.2012

  • X F-Class, Bartoszyce 16.06.2012

  • VI Benchrest Open, Kraków 08.06.2012

  • VIII F-Class, Bartoszyce 17.09.2011

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2011, Bartoszyce 10-11.06.2011

  • V Benchrest Open, Kraków 28.05.2011

  • VI F-Class, Bartoszyce 09.04.2011

  • Mistrzostwa Europy F-Class, Bisley 5-7 Listopada 2010

  • V F-Class, Bartoszyce 18.09.2010

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2010, Bartoszyce 11-12.06.2010

  • IV Benchrest Open, Kraków 29.05.2010

  • III F-Class, Bartoszyce 10.04.2010

  • II F-Class Bartoszyce 17.10.2009

  • I F-Class Bartoszyce 29.08.2009

  • III Benchrest Open Kraków 30.05.2009

  • II Benchrest Open Kraków 1.06.2008

  • I Benchrest Open Kraków 02.09.2007


  • Wyniki 15 ocenianych strzałów, w nawiasach ilość centralnych dziesiątek (X).
    Dodatkowo podano skupienie całej grupy wyrażone w minutach kątowych (MOA).


    Dystans 300 metrów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Michał Harenża   150 (9X)  0.504  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x40   Scenar 139gr    
    2.   Sławomir Czuber   149 (9X)  0.802  Gruning-Elmiger 6,5x55   NightForce NXS 12-42   Lapua Scenar     
    3.   Krzysztof Czarniecki   148 (7X)  0.630  WALTER 6,5X47   NIGHTFORCE 42X56   LAPUA    
    4.   Igor Stefanowski   148 (5X)  0.871  NC RADO   March 8-80x56   6,5x47 139 scenar    
    5.   Rafał Walczowski   147 (6X)  0.699  NC Rado 284Win   Weaver T36   Sierra    
    6.   Józef Wilmowski   144 (1X)  0.962  Karl Gustaff   Delta   Lapua    
    7.   Sylwiusz Bajraszewski   139 (3X)  1.397  Savage F Class 6 mm BR   March 8-80x56   Lapua    
    8.   Marek Muszyński   139    0.779  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua    
    9.   Paweł Konecki   131 (2X)  2.073  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    10.   Paweł Sosnowski   94       Carl Gustaf 6,5x55SE   Schmidt & Bender 3-12x50 PMII   LAPUA Scenar 8g.    
    Dystans 300 metrów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Józef Giedź   147 (5X)  1.145  Savage 12 BTCSS 223 rem   DOT 6.5-30x50   hornady 68gr BTHP    
    2.   Marcin Majchrzak   146 (4X)  0.916  Savage F/TR 308 Win   S&B PM II 12-50x56   SMK 168    
    3.   Piotr Nazdrowicz   146 (2X)  0.916  SAV 12 F/TR   T36   308W    
    4.   Sylwiusz Bajraszewski   145 (2X)  1.008  Savage FTR    Schmidt & Bender 12-50x56   Lapua    
    5.   Saulius Paknys   144 (4X)  1.019  Sako 75, 308 Win   Nightforce 5,5-22x56   lapua Scenar 167 gr    
    6.   Michał Jaroszyński-Wolfram   143 (1X)  1.249  Tikka Tactical .308   Zeiss   A-Max    
    7.   Sławomir Czuber   140 (2X)  1.627  Savage 12FTR   Weaver T36   Sierra 167gr    
    8.   Piotr Kurowski   139 (2X)  1.798  SAKO TRG-22 308 Win   Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g    
    9.   Marek Żochowski   136 (3X)  1.558  Savage 12 FT/R   SB PM II 5-25   Lapua    
    10.   Pawel Paszkiewicz   136 (1X)  1.672  308w   IOR 6-24x50   Scenar     
    11.   Antoni Marek Kulesza   134 (1X)  1.237  CZ550varmint 308WIN   NXS Nightforce 8-32   Lapua scenar     
    12.   Henryk Rogocki   133    1.466  Sevage 12 308W   Delta 4,5-30   lapua    
    13.   Jacek Basiński   132 (2X)  1.214  KAPLLER 308WIN   ZEISS 20X50   WIN 308    
    14.   Adam Śmigielski   132 (1X)  1.512  TRG 22, 308W   Nikon   Scenar    
    15.   Jarosław Snoch   132 (1X)  1.707  Howa 1500, 308   Bushnell 6500   Nosler CC 155    
    16.   Jerzy Dziokan   132 (1X)  2.039  HOWA 223   DELTA 20X56   HORNADY 223    
    17.   Jarosław Dybał   60       Savage 12 FTR 308Win   Pentax   Hornady A-Max    
    Dystans 500 jardów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Michał Harenża   149 (6X)  0.596  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x40   Scenar 139gr    
    2.   Igor Stefanowski   149 (4X)  0.641  NC RADO   March 8-80x56   6,5x47 139 scenar    
    3.   Marek Muszyński   148 (2X)  0.794  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua    
    4.   Krzysztof Czarniecki   147 (2X)  0.871  WALTER 6,5X47   NIGHTFORCE 42X56   LAPUA    
    5.   Rafał Walczowski   146 (2X)  0.893  NC Rado 284Win   Weaver T36   Sierra    
    6.   Sławomir Czuber   141 (3X)  1.130  Gruning-Elmiger 6,5x55   NightForce NXS 12-42   Lapua Scenar     
    7.   Józef Wilmowski   136    1.497  Karl Gustaff   Delta   Lapua    
    8.   Paweł Konecki   122 (1X)  1.367  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    9.   Sylwiusz Bajraszewski   107    1.764  Savage F Class 6 mm BR   March 8-80x56   Lapua    
    10.   Paweł Sosnowski   5       Carl Gustaf 6,5x55SE   Schmidt & Bender 3-12x50 PMII   LAPUA Scenar 8g.    
    Dystans 500 jardów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Józef Giedź   144 (2X)  1.084  Savage 12 BTCSS 223 rem   DOT 6.5-30x50   hornady 68gr BTHP    
    2.   Piotr Kurowski   143 (4X)  1.237  SAKO TRG-22 308 Win   Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g    
    3.   Saulius Paknys   143 (1X)  1.168  Sako 75, 308 Win   Nightforce 5,5-22x56   lapua Scenar 167 gr    
    4.   Antoni Marek Kulesza   140 (3X)  0.939  CZ550varmint 308WIN   NXS Nightforce 8-32   Lapua scenar     
    5.   Marcin Majchrzak   140 (3X)  1.138  Savage F/TR 308 Win   S&B PM II 12-50x56   SMK 168    
    6.   Sylwiusz Bajraszewski   138 (4X)  1.352  Savage FTR    Schmidt & Bender 12-50x56   Lapua    
    7.   Marek Żochowski   137 (1X)  1.703  Savage 12 FT/R   SB PM II 5-25   Lapua    
    8.   Piotr Nazdrowicz   137 (1X)  1.856  SAV 12 F/TR   T36   308W    
    9.   Adam Śmigielski   135 (3X)  1.634  TRG 22, 308W   Nikon   Scenar    
    10.   Michał Jaroszyński-Wolfram   135 (2X)  1.779  Tikka Tactical .308   Zeiss   A-Max    
    11.   Jarosław Snoch   135    1.336  Howa 1500, 308   Bushnell 6500   Nosler CC 155    
    12.   Sławomir Czuber   134 (3X)  1.619  Savage 12FTR   Weaver T36   Sierra 167gr    
    13.   Henryk Rogocki   132 (3X)  1.955  Sevage 12 308W   Delta 4,5-30   lapua    
    14.   Jacek Basiński   129 (4X)     KAPLLER 308WIN   ZEISS 20X50   WIN 308    
    15.   Pawel Paszkiewicz   129    1.848  308w   IOR 6-24x50   Scenar     
    16.   Jarosław Dybał   128 (1X)  1.741  Savage 12 FTR 308Win   Pentax   Hornady A-Max    
    17.   Jerzy Dziokan   122    2.795  HOWA 223   DELTA 20X56   HORNADY 223    
    Dystans 600 metrów - klasa open
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Igor Stefanowski   148 (5X)  0.985  NC RADO   March 8-80x56   6,5x47 139 scenar    
    2.   Michał Harenża   148 (3X)  0.641  Barnard 6,5x47 Lapua   March 10-60x40   Scenar 139gr    
    3.   Sławomir Czuber   138 (3X)  1.105  Gruning-Elmiger 6,5x55   NightForce NXS 12-42   Lapua Scenar     
    4.   Józef Wilmowski   136 (3X)  1.558  Karl Gustaff   Delta   Lapua    
    5.   Krzysztof Czarniecki   136 (1X)  1.100  WALTER 6,5X47   NIGHTFORCE 42X56   LAPUA    
    6.   Marek Muszyński   136    1.105  Szwed 6,5x55   IOR 4x28x56   Lapua    
    7.   Rafał Walczowski   134 (1X)  1.157  NC Rado 284Win   Weaver T36   Sierra    
    8.   Paweł Konecki   118    1.844  Blaser R93 6,5x55 SE   Swarovski PVII 6-24x56   Norma DL Falt    
    9.   Sylwiusz Bajraszewski   103    1.174  Savage F Class 6 mm BR   March 8-80x56   Lapua    
    10.   Paweł Sosnowski   0       Carl Gustaf 6,5x55SE   Schmidt & Bender 3-12x50 PMII   LAPUA Scenar 8g.    
    Dystans 600 metrów - klasa F/TR
    Miejsce   Zawodnik Wynik  Skupienie 
    (MOA)
     Broń  Luneta  Amunicja  

    1.   Marek Żochowski   142 (1X)  0.985  Savage 12 FT/R   SB PM II 5-25   Lapua    
    2.   Sylwiusz Bajraszewski   138 (1X)  1.214  Savage FTR    Schmidt & Bender 12-50x56   Lapua    
    3.   Saulius Paknys   134 (2X)  0.901  Sako 75, 308 Win   Nightforce 5,5-22x56   lapua Scenar 167 gr    
    4.   Marcin Majchrzak   133    0.796  Savage F/TR 308 Win   S&B PM II 12-50x56   SMK 168    
    5.   Jarosław Snoch   133    1.397  Howa 1500, 308   Bushnell 6500   Nosler CC 155    
    6.   Jarosław Dybał   129 (1X)  2.096  Savage 12 FTR 308Win   Pentax   Hornady A-Max    
    7.   Antoni Marek Kulesza   128 (1X)  1.747  CZ550varmint 308WIN   NXS Nightforce 8-32   Lapua scenar     
    8.   Michał Jaroszyński-Wolfram   125    1.506  Tikka Tactical .308   Zeiss   A-Max    
    9.   Piotr Nazdrowicz   123    2.102  SAV 12 F/TR   T36   308W    
    10.   Henryk Rogocki   122 (1X)  2.005  Sevage 12 308W   Delta 4,5-30   lapua    
    11.   Piotr Kurowski   120       SAKO TRG-22 308 Win   Schmidt Bender PM II-2   Lapua Scenar 12.0 g    
    12.   Pawel Paszkiewicz   118    1.907  308w   IOR 6-24x50   Scenar     
    13.   Sławomir Czuber   117    1.300  Savage 12FTR   Weaver T36   Sierra 167gr    
    14.   Adam Śmigielski   117    1.793  TRG 22, 308W   Nikon   Scenar    
    15.   Józef Giedź   116    1.793  Tiika varmint 308W   Nikon 4-16x50   Lapua Scenar 185gr    
    16.   Jacek Basiński   102    2.291  KAPLLER 308WIN   ZEISS 20X50   WIN 308    
    17.   Jerzy Dziokan   70       HOWA 223   DELTA 20X56   HORNADY 223    
    Klasyfikacja łączna w klasie open
     Miejsce  Zawodnik 300 metrów 500 jardów 600 metrów RAZEM

    1.  Michał Harenża  150(9X) 149(6X) 148(3X) 447(18X)
    2.  Igor Stefanowski  148(5X) 149(4X) 148(5X) 445(14X)
    3.  Krzysztof Czarniecki  148(7X) 147(2X) 136(1X) 431(10X)
    4.  Sławomir Czuber  149(9X) 141(3X) 138(3X) 428(15X)
    5.  Rafał Walczowski  147(6X) 146(2X) 134(1X) 427(9X)
    6.  Marek Muszyński  139  148(2X) 136  423(2X)
    7.  Józef Wilmowski  144(1X) 136  136(3X) 416(4X)
    8.  Paweł Konecki  131(2X) 122(1X) 118  371(3X)
    9.  Sylwiusz Bajraszewski  139(3X) 107  103  349(3X)
    10.  Paweł Sosnowski  94  5  0  99 
    Klasyfikacja łączna w klasie F/TR
     Miejsce  Zawodnik 300 metrów 500 jardów 600 metrów RAZEM

    1.  Saulius Paknys  144(4X) 143(1X) 134(2X) 421(7X)
    2.  Sylwiusz Bajraszewski  145(2X) 138(4X) 138(1X) 421(7X)
    3.  Marcin Majchrzak  146(4X) 140(3X) 133  419(7X)
    4.  Marek Żochowski  136(3X) 137(1X) 142(1X) 415(5X)
    5.  Józef Giedź  147(5X) 144(2X) 116  407(7X)
    6.  Piotr Nazdrowicz  146(2X) 137(1X) 123  406(3X)
    7.  Michał Jaroszyński-Wolfram  143(1X) 135(2X) 125  403(3X)
    8.  Piotr Kurowski  139(2X) 143(4X) 120  402(6X)
    9.  Antoni Marek Kulesza  134(1X) 140(3X) 128(1X) 402(5X)
    10.  Jarosław Snoch  132(1X) 135  133  400(1X)
    11.  Sławomir Czuber  140(2X) 134(3X) 117  391(5X)
    12.  Henryk Rogocki  133  132(3X) 122(1X) 387(4X)
    13.  Adam Śmigielski  132(1X) 135(3X) 117  384(4X)
    14.  Pawel Paszkiewicz  136(1X) 129  118  383(1X)
    15.  Jacek Basiński  132(2X) 129(4X) 102  363(6X)
    16.  Jerzy Dziokan  132(1X) 122  70  324(1X)
    17.  Jarosław Dybał  60  128(1X) 129(1X) 317(2X)
    NAJLEPSZA GRUPA (skupienie 15 strzałów):

    Michał Harenża 0.504 MOA



    Komisja Sędziowska:

    Sędzia Główny, Przewodniczący Kom.Klasyfikacyjnej - s.kl.P Józef Wilmowski
    Kierownik Biura obliczeń - s.kl.I Jerzy Cieśla
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Michał Jaroszyński - Wolfram
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Milan Cieśla
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Leszek Naworski
    Sędzia Strzelań - s.kl.II Wojciech Giecko
    Sędzia Pomocniczy - s.kl.II Artur Wołosz
    Obsługa Tarczowni - s.kl.III Jan Bodnar
    Zabepieczenie medyczne - lek.med Jacek Basiński

    do góry