Zawody
  • V F-Class, Bartoszyce 18.09.2010

  • XXXIV Ogólnopolskie zawody F-Class

  • Długodystansowe Mistrzostwa Polski F-Class 2018

  • XXXI Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • XXX Ogólnopolskie Zawody Długodystansowe F-Class

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2017, Skarżysko 09-11 czerwiec

  • XXVII Ogólnopolskie Zawody F-Class 08-09.04.2017 Skarżysko

  • XXVI Ogólnopolskie Zawody F-Class 22.10.2016 Skarżysko

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2016, Skarżysko 10-12 czerwiec

  • XXIV Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 9-10.04.2016

  • XXIII Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 24.10.2015

  • XXII Ogólnopolskie Zawody F-Class , Bartoszyce 19 wrzesień 2015

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2015, Bartoszyce 12-13 czerwiec

  • XX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 11.04.2015

  • XIX Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 25.10.2014

  • XVIII F-Class 2014, Bartoszyce 20 wrzesień

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2014, Bartoszyce 13-14 czerwiec

  • XVI Ogólnopolskie Zawody F-Class, Skarżysko 12.04.2014

  • XV Ogólnopolskie Zawody F-Class,Skarżysko, 26.10.2013

  • XIV F-Class , Bartoszyce 14.09.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2013, Bartoszyce 14-15 czerwiec

  • XII F-class Skarżysko 13.04.2013

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2012, Bartoszyce 14-15.09.2012

  • X F-Class, Bartoszyce 16.06.2012

  • VI Benchrest Open, Kraków 08.06.2012

  • IX F-Class, Bartoszyce 14.04.2012

  • VIII F-Class, Bartoszyce 17.09.2011

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2011, Bartoszyce 10-11.06.2011

  • V Benchrest Open, Kraków 28.05.2011

  • VI F-Class, Bartoszyce 09.04.2011

  • Mistrzostwa Europy F-Class, Bisley 5-7 Listopada 2010

  • Mistrzostwa Polski F-Class 2010, Bartoszyce 11-12.06.2010

  • IV Benchrest Open, Kraków 29.05.2010

  • III F-Class, Bartoszyce 10.04.2010

  • II F-Class Bartoszyce 17.10.2009

  • I F-Class Bartoszyce 29.08.2009

  • III Benchrest Open Kraków 30.05.2009

  • II Benchrest Open Kraków 1.06.2008

  • I Benchrest Open Kraków 02.09.2007

  • V Zawody F-Class, Bartoszyce 18.09.2010


    Wyniki 15 ocenianych strzałów, w nawiasach ilość centralnych dziesiątek (X).
    Dodatkowo podano skupienie całej grupy wyrażone w minutach kątowych (MOA).


    Dystans 300 metrów - klasa open
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Janusz Michałowski  149(10X) 0.550 Sauer 200S 6,5x55 SEX  Night Force 8-32x56  SAKO RECEHEAD HPBT 139gr  tarcza 
    2.  Karol Janczewski  148(7X) 1.040 Janczar MK II 6,5x47 Lapua  S&B PM II 12-50x56  Berger  tarcza 
    3.  Josef Procházka  148(5X) 0.607 SMH Precision 6BR   Zeiss 6-24x56  Berger 105 grain  tarcza 
    4.  Krystian Janczewski  147(5X) 0.779 Kepeler Janczar MK II, kal 6,5x47 L  Schmidt Bender PM II 12-50x56  berger 140 VLD  tarcza 
    5.  Michał Harenża  146(6X) 1.008 Remington 700 VSF .223 Rem  March 10-60x52  Berger 55gr  tarcza 
    6.  Igor Stefanowski  146(5X) 0.985 SAUER 202 6,5x55  NF 12-42  scenar 139 gr  tarcza 
    7.  Rafał Walczowski  146(4X) 1.180 Savage 12F-Class 6BR  Weaver T36  Scenar 105  tarcza 
    8.  Krzysztof Doliński  145(5X) 1.290 t3 6.5/55  nf 8-32/56  scenar  tarcza 
    9.  Marek Papros  145(4X) 0.779 Holmgren 6,55x55SE  Burris  139 Scenar  tarcza 
    10.  Maciej Wysokiński  144(3X) 0.916 6mm BR  MArch  lapua  tarcza 
    11.  Marek Muszyński  143(2X) 0.790 Szwed 6,5x55 SE  IOR 4X28X56  Lapua Scenar   
    12.  Witold Rutkowski  143(2X) 0.802 6,5x55  wiwer  łoś   
    13.  Iwona Wysokińska  142(3X) 1.214 6mm BR  Nightforce  lapua   
    14.  Przemysław Pardela  141(3X) 1.680 Savage F11 6mmBR  Sightron SIII 8-32x56mm  Sierra 95gr   
    15.  Łukasz Łaptaś  141(2X) 0.951 Keppeler 6mm BR  Nightforce NF 8-32x56  Lapua Scenar   
    16.  Janusz Stępniewski  140(5X) 1.833 6,5x55SE  Night Force 6-32x56  scenar 140 gr   
    17.  Mateusz Tombarkiewicz  140(1X) 1.501 A.I. 300WM  Schmidt Bender   Lapua   
    18.  Józef Wilmowski  137(3X) 1.466 Mauser 6,5x55  Delta  Lapua   
    19.  Aleksander Adamski  131(2X) 1.535 Karol Gustaw 6,5x55SW  DOT 4,5-30x50 SF  Lapua scenar   
    20.  Paweł Konecki  129(2X) 1.758 Blaser R93 6,5x55SE  Swarovski PV I 6-24x50  Norma DL Falt 8,4g   
    21.  Sławomir Czuber  127(1X) 1.535 Gruning-Elmiger 6,5x55  Nightforce NXS  Lapua Scenar   
    22.  Dariusz Michalec  123  1.120 CZ550 30-06  DELTA TITANIUM 4,5-30x50  LAPUA SCENAR   
    23.  Dariusz Kubik  121(1X)   brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    24.  Dariusz Krakowiak  119(1X)   brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    Dystans 500 jardów - klasa open
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Witold Rutkowski  149(5X) 0.809 6,5x55  wiwer  łoś  tarcza 
    2.  Marek Papros  149(3X) 0.710 Holmgren 6,55x55SE  Burris  139 Scenar  tarcza 
    3.  Łukasz Łaptaś  148(6X) 0.878 Keppeler 6mm BR  Nightforce NF 8-32x56  Lapua Scenar  tarcza 
    4.  Karol Janczewski  147(6X) 0.855 Janczar MK II 6,5x47 Lapua  S&B PM II 12-50x56  Berger  tarcza 
    5.  Josef Procházka  147(6X) 0.932 SMH Precision 6BR   Zeiss 6-24x56  Berger 105 grain  tarcza 
    6.  Rafał Walczowski  146(6X) 0.932 Savage 12F-Class 6BR  Weaver T36  Scenar 105  tarcza 
    7.  Krzysztof Doliński  142(2X) 1.115 t3 6.5/55  nf 8-32/56  scenar  tarcza 
    8.  Mateusz Tombarkiewicz  141(1X) 1.298 A.I. 300WM  Schmidt Bender   Lapua  tarcza 
    9.  Marek Muszyński  139(2X) 1.039 Szwed 6,5x55 SE  IOR 4X28X56  Lapua Scenar  tarcza 
    10.  Michał Harenża  139(1X) 1.107 Remington 700 VSF .223 Rem  March 10-60x52  Berger 55gr  tarcza 
    11.  Sławomir Czuber  139(1X) 1.535 Gruning-Elmiger 6,5x55  Nightforce NXS  Lapua Scenar  tarcza 
    12.  Igor Stefanowski  138  1.191 SAUER 202 6,5x55  NF 12-42  scenar 139 gr   
    13.  Przemysław Pardela  135(2X) 1.620 Savage F11 6mmBR  Sightron SIII 8-32x56mm  Sierra 95gr   
    14.  Aleksander Adamski  135(2X) 2.245 Karol Gustaw 6,5x55SW  DOT 4,5-30x50 SF  Lapua scenar   
    15.  Dariusz Michalec  135  1.420 CZ550 30-06  DELTA TITANIUM 4,5-30x50  LAPUA SCENAR   
    16.  Dariusz Kubik  134(1X) 1.642 brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    17.  Iwona Wysokińska  133  0.916 6mm BR  Nightforce  lapua   
    18.  Krystian Janczewski  132(5X)   Kepeler Janczar MK II, kal 6,5x47 L  Schmidt Bender PM II 12-50x56  berger 140 VLD   
    19.  Janusz Stępniewski  130(3X) 1.800 6,5x55SE  Night Force 6-32x56  scenar 140 gr   
    20.  Maciej Wysokiński  129(2X) 1.130 6mm BR  MArch  lapua   
    21.  Józef Wilmowski  123  1.359 Mauser 6,5x55   Delta  Lapua   
    22.  Paweł Konecki  123  1.390 Blaser R93 6,5x55SE  Swarovski PV I 6-24x50  Norma DL Falt 8,4g   
    23.  Janusz Michałowski  115  1.107 Sauer 200S 6,5x55 SEX  Night Force 8-32x56  SAKO RECEHEAD HPBT 139gr   
    24.  Dariusz Krakowiak  64    brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    Dystans 600 metrów - klasa open
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Karol Janczewski  144(6X) 1.110 Janczar MK II 6,5x47 Lapua  S&B PM II 12-50x56  Berger  tarcza 
    2.  Marek Muszyński  144(5X) 0.773 Szwed 6,5x55 SE  IOR 4X28X56  Lapua Scenar  tarcza 
    3.  Łukasz Łaptaś  144(5X) 1.128 Keppeler 6mm BR  Nightforce NF 8-32x56  Lapua Scenar  tarcza 
    4.  Krzysztof Doliński  144(2X) 1.031 t3 6.5/55  nf 8-32/56  scenar  tarcza 
    5.  Krystian Janczewski  143(3X) 1.111 Kepeler Janczar MK II, kal 6,5x47 L  Schmidt Bender PM II 12-50x56  berger 140 VLD  tarcza 
    6.  Rafał Walczowski  142(2X) 1.019 Savage 12F-Class 6BR  Weaver T36  Scenar 105  tarcza 
    7.  Marek Papros  140(1X) 0.882 Holmgren 6,55x55SE  Burris  139 Scenar  tarcza 
    8.  Witold Rutkowski  139(2X) 0.882 6,5x55  wiwer  łoś  tarcza 
    9.  Igor Stefanowski  139  1.123 SAUER 202 6,5x55  NF 12-42  scenar 139 gr  tarcza 
    10.  Josef Procházka  138(2X) 0.928 SMH Precision 6BR   Zeiss 6-24x56  Berger 105 grain  tarcza 
    11.  Janusz Michałowski  136(1X) 0.839 Sauer 200S 6,5x55 SEX  Night Force 8-32x56  SAKO RECEHEAD HPBT 139gr   
    12.  Sławomir Czuber  132(1X) 1.604 Gruning-Elmiger 6,5x55  Nightforce NXS  Lapua Scenar   
    13.  Iwona Wysokińska  130  0.825 6mm BR  Nightforce  lapua   
    14.  Paweł Konecki  127(1X) 1.718 Blaser R93 6,5x55SE  Swarovski PV I 6-24x50  Norma DL Falt 8,4g   
    15.  Przemysław Pardela  126(1X) 1.403 Savage F11 6mmBR  Sightron SIII 8-32x56mm  Sierra 95gr   
    16.  Aleksander Adamski  126  1.833 Karol Gustaw 6,5x55SW  DOT 4,5-30x50 SF  Lapua scenar   
    17.  Michał Harenża  123(1X) 2.108 Remington 700 VSF .223 Rem  March 10-60x52  Berger 55gr   
    18.  Mateusz Tombarkiewicz  123  2.005 A.I. 300WM  Schmidt Bender   Lapua   
    19.  Maciej Wysokiński  120  1.466 6mm BR  MArch  lapua   
    20.  Dariusz Kubik  107  2.365 brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    21.  Józef Wilmowski  104    Mauser 6,5x55  Delta  Lapua   
    22.  Janusz Stępniewski  95  1.403 6,5x55SE  Night Force 6-32x56  scenar 140 gr   
    23.  Dariusz Michalec  86    CZ550 30-06  DELTA TITANIUM 4,5-30x50  LAPUA SCENAR   
    24.  Dariusz Krakowiak  77  1.163 brno 98 3006  8x32x56 Night Force  308 sierra Hpbt   
    Klasyfikacja łączna - Klasa Open
     Miejsce Zawodnik300 metrów500 jardów600 metrówRAZEM

    1.  Karol Janczewski  148(7X) 147(6X) 144(6X) 439(19X)
    2.  Rafał Walczowski  146(4X) 146(6X) 142(2X) 434(12X)
    3.  Marek Papros  145(4X) 149(3X) 140(1X) 434(8X)
    4.  Łukasz Łaptaś  141(2X) 148(6X) 144(5X) 433(13X)
    5.  Josef Procházka  148(5X) 147(6X) 138(2X) 433(13X)
    6.  Witold Rutkowski  143(2X) 149(5X) 139(2X) 431(9X)
    7.  Krzysztof Doliński  145(5X) 142(2X) 144(2X) 431(9X)
    8.  Marek Muszyński  143(2X) 139(2X) 144(5X) 426(9X)
    9.  Igor Stefanowski  146(5X) 138  139  423(5X)
    10.  Krystian Janczewski  147(5X) 132(5X) 143(3X) 422(13X)
    11.  Michał Harenża  146(6X) 139(1X) 123(1X) 408(8X)
    12.  Iwona Wysokińska  142(3X) 133  130  405(3X)
    13.  Mateusz Tombarkiewicz  140(1X) 141(1X) 123  404(2X)
    14.  Przemysław Pardela  141(3X) 135(2X) 126(1X) 402(6X)
    15.  Janusz Michałowski  149(10X) 115  136(1X) 400(11X)
    16.  Sławomir Czuber  127(1X) 139(1X) 132(1X) 398(3X)
    17.  Maciej Wysokiński  144(3X) 129(2X) 120  393(5X)
    18.  Aleksander Adamski  131(2X) 135(2X) 126  392(4X)
    19.  Paweł Konecki  129(2X) 123  127(1X) 379(3X)
    20.  Janusz Stępniewski  140(5X) 130(3X) 95  365(8X)
    21.  Józef Wilmowski  137(3X) 123  104  364(3X)
    22.  Dariusz Kubik  121(1X) 134(1X) 107  362(2X)
    23.  Dariusz Michalec  123  135  86  344 
    24.  Dariusz Krakowiak  119(1X) 64  77  260(1X)
    Dystans 300 metrów - klasa F/TR
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Jerzy Dziokan   143(3X) 1.283 Howa 223  Delta  Hornady  tarcza 
    2.  Zdzisław Topczewski   143  1.260 Savage FTR   Nightforce 32x  Sierra 175  tarcza 
    3.  Marek Papros   142(4X) 0.690 Savage 12 F/TR  Swarowski  Scenar 155gr  tarcza 
    4.  Piotr Wawrzyniak   142  1.430 Sako TRG 308  Nightforce 5,5-22x56  Sierra 175  tarcza 
    5.  Mateusz Tombarkiewicz   141(3X) 1.329 Sauer  NF   Lapua  tarcza 
    6.  Josef Procházka   140(2X) 1.210 Accuracy 308Win  -  -  tarcza 
    7.  Dariusz Kubik   140  1.100 cz 527 rem 223  4x16x56 AO  223 sierra hpbt  tarcza 
    8.  Dariusz Krakowiak   139(3X) 1.512 cz527 rem 223  4x16x56AO  sierra 223 hpbt  tarcza 
    9.  Jerzy Kuzak   139(1X) 1.375 CZ750, 308Win  Bushnell 6500 4-30/50  Scenar 185gr  tarcza 
    10.  Włodzimierz Smyk   139  1.230 AI .308 win  Naith Force 5,5-22x50NXS  scenar  tarcza 
    11.  Paweł Paszkiewicz   137(1X) 1.226 308W  IOR 6-24x50  Scenar 155   
    12.  Andrzej Czerniakowski   136(1X) 1.489 Steyr 308W.   Leupold 8x25  Lapua   
    13.  Antoni Kulesza   131(1X) 1.460 CZ550varmint 308WIN  NXS Nightforce 8-32  Lapua scenar    
    14.  Henryk Rogocki   131(1X) 1.660 Sevage 12 308W  Delta 4,5-30  lapua   
    15.  Jacek Basiński   79    Sako  Zeiss  308   
    16.  Krzysztof Czarniecki   16    Howa 223  Delta  Hornady   
    Dystans 500 jardów - klasa F/TR
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Antoni Kulesza   145(3X) 0.939 CZ550varmint 308WIN  NXS Nightforce 8-32  Lapua scenar   tarcza 
    2.  Andrzej Czerniakowski   143(4X) 1.130 Steyr 308W.   Leupold 8x25  Lapua  tarcza 
    3.  Dariusz Krakowiak   142(2X) 1.283 cz527 rem 223  4x16x56AO  sierra 223 hpbt  tarcza 
    4.  Josef Procházka   142(1X) 1.140 Accuracy 308Win  -  -  tarcza 
    5.  Paweł Paszkiewicz   142(1X) 1.207 308W  IOR 6-24x50  Scenar 155  tarcza 
    6.  Włodzimierz Smyk   142(1X) 1.313 AI .308 win  Naith Force 5,5-22x50NXS  scenar  tarcza 
    7.  Jerzy Dziokan   140(2X) 1.237 Howa 223  Delta  Hornady  tarcza 
    8.  Dariusz Kubik   140  1.397 cz 527 rem 223  4x16x56 AO  223 sierra hpbt  tarcza 
    9.  Marek Papros   139(2X) 1.390 Savage 12 F/TR  Swarowski  Scenar 155gr  tarcza 
    10.  Zdzisław Topczewski   138(2X) 2.253 Savage FTR   Nightforce 32x  Sierra 175  tarcza 
    11.  Jerzy Kuzak   125(1X) 3.093 CZ750, 308Win  Bushnell 6500 4-30/50  Scenar 185gr   
    12.  Krzysztof Czarniecki   124  1.413 Howa 223  Delta  Hornady   
    13.  Piotr Wawrzyniak   120  1.390 Sako TRG 308  Nightforce 5,5-22x56  Sierra 175   
    14.  Henryk Rogocki   115(1X) 2.390 Sevage 12 308W  Delta 4,5-30  lapua   
    15.  Mateusz Tombarkiewicz   114(1X) 0.886 Sauer  NF   Lapua   
    16.  Jacek Basiński   98    Sako  Zeiss  308   
    Dystans 600 metrów - klasa F/TR
    Miejsce  ZawodnikWynik Skupienie 
    (MOA)
     Broń Luneta Amunicja

    1.  Josef Procházka   139(1X) 1.231 Accuracy 308Win  -  -  tarcza 
    2.  Marek Papros   138(1X) 1.518 Savage 12 F/TR  Swarowski  Scenar 155gr  tarcza 
    3.  Paweł Paszkiewicz   132(1X) 1.575 308W  IOR 6-24x50  Scenar 155  tarcza 
    4.  Włodzimierz Smyk   130(1X) 1.260 AI .308 win  Naith Force 5,5-22x50NXS  scenar  tarcza 
    5.  Antoni Kulesza   130(1X) 1.546 CZ550varmint 308WIN  NXS Nightforce 8-32  Lapua scenar   tarcza 
    6.  Dariusz Krakowiak   130(1X) 2.000 cz527 rem 223  4x16x56AO  sierra 223 hpbt  tarcza 
    7.  Zdzisław Topczewski   128  1.460 Savage FTR   Nightforce 32x  Sierra 175  tarcza 
    8.  Jacek Basiński   127(1X) 1.810 Sako  Zeiss  308  tarcza 
    9.  Krzysztof Czarniecki   127(1X) 1.840 Howa 223  Delta  Hornady  tarcza 
    10.  Jerzy Kuzak   125  1.838 CZ750, 308Win  Bushnell 6500 4-30/50  Scenar 185gr  tarcza 
    11.  Henryk Rogocki   118(1X)   Sevage 12 308W  Delta 4,5-30  lapua   
    12.  Jerzy Dziokan   114  1.879 Howa 223  Delta  Hornady   
    13.  Piotr Wawrzyniak   102    Sako TRG 308  Nightforce 5,5-22x56  Sierra 175   
    14.  Dariusz Kubik   99  1.649 cz 527 rem 223  4x16x56 AO  223 sierra hpbt   
    15.  Andrzej Czerniakowski   92    Steyr 308W.   Leupold 8x25  Lapua   
    16.  Mateusz Tombarkiewicz   0    Sauer  NF   Lapua   

    Klasyfikacja łączna - Klasa F/TR
     Miejsce Zawodnik300 metrów500 jardów600 metrówRAZEM

    1.  Josef Procházka   140(2X) 142(1X) 139(1X) 421(4X)
    2.  Marek Papros   142(4X) 139(2X) 138(1X) 419(7X)
    3.  Dariusz Krakowiak   139(3X) 142(2X) 130(1X) 411(6X)
    4.  Paweł Paszkiewicz   137(1X) 142(1X) 132(1X) 411(3X)
    5.  Włodzimierz Smyk   139  142(1X) 130(1X) 411(2X)
    6.  Zdzisław Topczewski   143  138(2X) 128  409(2X)
    7.  Antoni Kulesza   131(1X) 145(3X) 130(1X) 406(5X)
    8.  Jerzy Dziokan   143(3X) 140(2X) 114  397(5X)
    9.  Jerzy Kuzak   139(1X) 125(1X) 125  389(2X)
    10.  Dariusz Kubik   140  140  99  379 
    11.  Andrzej Czerniakowski   136(1X) 143(4X) 92  371(5X)
    12.  Henryk Rogocki   131(1X) 115(1X) 118(1X) 364(3X)
    13.  Piotr Wawrzyniak   142  120  102  364 
    14.  Jacek Basiński   79  98  127(1X) 304(1X)
    15.  Krzysztof Czarniecki   16  124  127(1X) 267(1X)
    16.  Mateusz Tombarkiewicz   141(3X) 114(1X) 0  255(4X)
    NAJLEPSZA GRUPA (SKUPIENIE 15 strzałów):

    Janusz Michałowski 0,55 MOA

    Komisja Sędziowska:

    Sędzia Główny - s.kl.P Józef Wilmowski "Silver"
    Kierownik Biura Obliczeń.- s.kl.II Jerzy Cieśla
    Sędzia Strzelań - s.kl.III Michał Jaroszyński - Wolfram
    Sędzia Strzelań - s.kl.III Krzysztof Warchoł
    Sędzia Strzelań - s.kl.III Krystian Janczewski
    Sędzia Strzelań - s.kl.III Wojciech Giecko
    Kierownik Tarczowni - s.kl.III Jan Bodnar
    Obsługa Tarczowni - s.kl.III Maciej Grabowski
    Obsługa Tarczowni - s.kand Elżbieta Kordyś

    do góry